OLIBANUM - naturalne kadzidło (żywica) 50g I klasa

OLIBANUM - naturalne kadzidło (żywica) 50g I klasa

749745
Pośpiesz się! Zostało tylko 215 sztuk!
10,44 zł
Brutto
W magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Olibanum-naturalne kadzidło

aec31aba9bd714698d4632de1ad2ee57.jpg

Olibanum zwane także kadzidłem frankońskim, levonah, luban i khunk, jest aromatycznym, zastygłym żywicznym sokiem z drzew rodzaju Boswellia , należących do rodziny osoczynowatych (Burseraceae).

Właściwości:

Najpowszechniejszym zastosowaniem olibanum jest palenie go jako kadzidło. Z tego powodu bywa nazywane po prostu kadzidłem, bez określania frankońskim.

Odświeżający, cytrusowy aromat olibanum sprawia, że od tysiącleci jest używane w rytuałach oczyszczających i w medytacji. Jest jednym z głównych składników do wytwarzania kadzidła.

Używane jest także jako dodatek do zapachowych świec. Olibanum ma własności lecznicze. W tradycyjnej medycynie indyjskiej jest używane w leczeniu stanów zapalnych stawów i kości, stanów zapalnych i bólowych kręgosłupa, nieżytów układu oddechowego. Ma także własności wykrztuśne, antyseptyczne, przeciwlękowe i przeciwnerwicowe.

”I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.”(Mt 2, 11) - zgodnie z Ewangelią według św. Mateusza i tradycją chrześcijańską, kiedy Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, przekazali Jezusowi dary: złoto, kadzidło i mirrę. Pod tą krótką wzmianką o kadzidle kryje się właśnie olibanum"

Badania naukowe na zwierzętach potwierdzają, że olibanum rzeczywiście działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w przebiegu reumatyzmu i wpływa korzystnie na wątrobę.

Sposób użycia: kryształki olibanum najlepiej umieścić na podpalonym węgielku trybularzowym (dostępny również na naszej aukcji).

Zawartość opakowania - 50g

Na innych naszych aukcjach również inne kadzidła i kadzidełka

749745

Arkusz danych

Kod producenta
90
Marka
Neofarma
Stan
Nowy
Zapach
inny zapach
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
0.05
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.